Commanding Officer
VA-174 Hell Razors

 

March 18th,1981- July 19th, 1982

Last Updated:  August 21st, 2021









Change of Command (Relieved Captain Bob Naughton)
March, 1981


Change of Command (Relieved by Captain Don Hunt)
July, 1982


Began Training Pipeline for Assignment as Executive Officer USS Saratoga CV-60

Surface Warfare Prospective Commanding Officer Course
(July 10th, 1982- October 2nd, 1982)

SWOSCOLCOM (Surface Warfare Officer School Command), Newport, Rhode Island




Next Chapter
Interim Commanding Officer FACSFAC (Fleet Air Control Facility) NAS Jacksonville
  


Website Created by Robert S. "Bo" Smith